Owszem, można oglądać TV, ale bez przesady. Zapewniam, że czerpane z seriali ,,paradokumentalnych” obrazy, mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Praca detektywa to przede wszystkim cierpliwość poparta wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Generalnie jest to wymagający zawód – wiem, co mówię.

W przeszłości współpracowałem z różnymi biurami/agencjami detektywistycznymi, głównie na terenie Warszawy i okolic. Każda z tych organizacji ma swój specyficzny sposób działania, reagowania i komunikacji z Klientem.

Wracając jednak do samej pracy…

Obserwacja miejsc, śledzenie osób, dynamiczne przemieszczanie się i dokumentowanie jednocześnie tych wszystkich zdarzeń – stanowią zdecydowaną większość realizowanych przez nas czynności.

Jest to cierpliwe, dyskretne wyczekiwanie i łapanie tej, jedynej i odpowiedniej chwili. Często deszcz, śnieg, upał, czy mróz stanową również naszą codzienność. Wiadomo, że nie zawsze nam to pomaga.

A gdy już przychodzi „ten moment”…, ta właśnie jedyna, niepowtarzalna chwila, to emocje, gdzieś tam wewnątrz nas zaczynają buzować. Odczuwalna adrenalina, daje o sobie znać. Zupełnie jak kiedyś w czasach mojej służby w Policji, gdzie spędziłem kilkanaście lat w pionie kryminalnym. Pomimo innej kategorii spraw (zabójstwa, rozboje, pobicia, włamania), innego poczucia bezpieczeństwa i wsparcia, skali trudności itp., uważam, że jest podobnie. Czasami nazywam to ,,gonitwą króliczka”. I to my go łapiemy. Ale mając przy sobie profesjonalny zespół, który służy mi pomocą, jestem pewny sukcesu.

Jak powszechnie wiadomo, większość prowadzonych spraw związana jest ze zdradą małżeńską bądź partnerską, kiedy w grę wchodzą niezwykle silne emocje po stronie Klientów. Wtedy należy próbować ich uspokoić i umiejętnie wyciszyć oraz ukierunkować na końcowe efekty naszej pracy.

Często jesteśmy jedynymi ludźmi w danej chwili, którym Klient ma możliwość zwierzenia się ze swoich problemów. To mu pomaga w sytuacji, którą aktualnie przeżywa. Może mieć poczucie osamotnienia i tego, że jest zdany tylko na siebie. W rzeczywistości wcale tak nie jest, ponieważ my jesteśmy z nim.

Należy pamiętać, że od prawidłowo zebranego materiału dowodowego zależy wynik procesu rozwodowego, wysokość zasądzonych alimentów, orzeczenia opieki itp.

To tyle (na wstępie) o pracy detektywa. Korzystając z wolnej chwili pomiędzy jedną, a kolejną sprawą miałem możliwość przybliżyć Wam pewne aspekty naszego zawodu.

Zapewniam Was, że ciąg dalszy nastąpi…

kontakt@detectivegroup.pl

tel. 725-587-801