Jeszcze niedawno byliście udaną parą. Przynajmniej tak myślałaś. Nie było żadnych oznak jego odejścia. Czasami czujesz, że coś jest nie tak, a czasami wiadomość o jego odejściu uderza cię jak grom z jasnego nieba. To zrozumiałe, że twój świat się rozpada. Czujesz się tak naiwnie i głupio – zdradzona, oszukana, porzucona. 

Gdyby ktoś zapytał Cię teraz, czy serce można złamać, nie miałabyś żadnych wątpliwości. Twój ból jest niemal fizyczny, namacalny. Czujesz, że nic już nie ma sensu i nie czeka Cię nic dobrego. Masz ochotę płakać. Tak naprawdę płaczesz bez przerwy od kilku dni, a może tygodni (nie wiesz, ile czasu minęło, bo trawi Cię cierpienie). Nie, to wcale nie jest wstyd. Nie wolno ci tak myśleć. Płacz naprawdę ma działanie oczyszczające. Przyjdzie taki moment, że zdasz sobie sprawę, że nie masz już powodu płakać. To tak, jakby wszystkie łzy zostały już wylane. To jest moment, w którym zaczniesz widzieć rzeczy wyraźnie. Ale zanim to nastąpi, należy pozwolić ujść swoim emocjom.

Jeszcze wszystko będzie dobrze.
To chyba najgorsze słowa, jakie można usłyszeć w takiej sytuacji, prawda? Brzmią jak zużyty frazes. Prawdopodobnie myślisz, że ludzie, którzy tak mówią, nie mają pojęcia, przez co przechodzisz. Jak może być dobrze, kiedy cały twój świat się zawalił, a ty zostałaś odrzucona i upokorzona na oczach całego świata? A jednak naprawdę będzie dobrze. Jednak do tego czasu przejdziesz przez kilka bardzo trudnych etapów:

– będziesz się obwiniać;

– będziesz chciała zemsty;

– będziesz o nim myśleć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie;

– pojawi się tęsknota. 

Proces stawania na nogi po rozstaniu zajmuje dużo czasu, ale w końcu dobiegnie końca. Jedyne, o czym musisz pamiętać to to, by na siłę wszystkiego nie przyspieszać. Nikt ci nie powie, kiedy to nastąpi, ale uwierz, że nadejdzie ten dzień.

Nie odrzucaj wyciągniętej ręki
Jeśli masz w swoim otoczeniu osobę, która chce Ci pomóc, nie odrzucaj jej pomocy. Być może ich pomysły nie są najlepsze, może nie masz ochoty teraz wychodzić ani się przebierać. Zamiast tego powiedz, jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz. Naucz się prosić o wsparcie. Naprawdę nie ma nic gorszego niż samotność. I nie powinieneś być teraz sam.

Uważaj tylko na fałszywych ludzi, którzy czerpią przyjemność z Twojego cierpienia. Pojawią się znikąd. Będą wścibscy, plotkują i mogą rozpowszechniać plotki. Zachowaj od nich dystans, bo tylko pogorszą Twój stan psychiczny. Uważaj też na tych, którzy bagatelizują Twoje rozstanie. Powiedzą, że było to do przewidzenia i że nigdy nie lubili Twojego partnera. Ale nie to chcesz teraz usłyszeć, zgadza się?

Budowanie sieci wsparcia

Chociaż izolowanie się może być kuszące, szukanie wsparcia u innych może znacznie pomóc w procesie zdrowienia. Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi, rodziną, a nawet rozważ dołączenie do grup wsparcia, w których możesz nawiązać kontakt z osobami, które doświadczyły podobnych sytuacji. Otaczanie się silną siecią wsparcia przypomni Ci, że nie jesteś sama i zapewni Ci komfort i zrozumienie, których potrzebujesz w tym trudnym czasie.

Korzystanie z poradnictwa lub terapii


Czasami, aby pokonać zawiłości emocjonalnego uzdrowienia, konieczne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Rozważ skontaktowanie się z doradcą lub terapeutą, który może zapewnić Ci wskazówki i wsparcie, których możesz potrzebować. Wyszkolony profesjonalista może zaoferować cenne spostrzeżenia i narzędzia, które pomogą Ci przetworzyć emocje, opracować strategie radzenia sobie i ostatecznie ruszyć do przodu z nowo odkrytą siłą i odpornością

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów – usługi prywatnego detektywa w Warszawie

Jeśli odejście twojego partnera spowodowane podejrzeniem o zdradę będzie powodować skutki takie jak:

– pozew o rozwód,

– orzeczenie o winie małżonka;

– sądowe ustalenie prawa do opieki nad dzieckiem;

– czy podział majątku;

wystarczająco dobrze przygotuj się do tego procesu już wcześniej. Przy orzeczeniu o winie małżonka przydadzą ci się udokumentowane dowody zdrady, a te pomoże ci zebrać prywatny detektyw.

Jakie są najczęstsze powody rozwodu z orzeczeniem o winie?

Przyczyny orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy małżonka:

– zdrada małżeńska;

– opuszczenie współmałżonka/zaniedbywanie rodziny;

– odmowa współżycia;

– uzależnienie;

– przemoc fizyczna i/lub psychiczna.

Jeśli mieszkasz na terenie Warszawy lub okolic i masz poczucie, że potrzebujesz takiej pomocy, prywatny detektyw w Warszawie podczas rozmowy konsultacyjnej wskaże ci odpowiednie kierunki działań. Może zaproponować ci np. kilkudniową obserwację twojego partnera lub przeprowadzić inne niezbędne ustalenia do sprawy rozwodowej.

  • Zawsze działamy w kilkuosobowym zespole detektywów, co daje Klientowi większą szanse na uzyskanie dowodów zdrady partnera, niż działanie prywatnego detektywa w pojedynkę – prywatny detektyw Warszawa.
  • Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych usług – w szczególności oferty kilkudniowej obserwacji męża lub żony, nawiązania kontaktu i sprawdzenia możliwości współpracy.
  • Oferujemy przystępny cennik dla każdego z możliwością jego negocjacji na bezpłatnym spotkaniu konsultacyjnym.