Profesor David Schmitt – amerykański psycholog z Bradley University w Illinois przeprowadził badanie mające na celu zbadanie rozwiązłości i przestrzegania norm moralnych i wierności wśród przedstawicieli różnych narodowości. Jego zespół poprosił ponad 14 000 osób z 48 krajów o wypełnienie specjalnego kwestionariusza, który zawierał m.in. pytania dotyczące liczby partnerów, przygód na jedną noc i nastawienia do przypadkowego seksu. Wyniki badania były dość zaskakujące i nie do końca zgadzały się z powszechnymi stereotypami. W efekcie powstała lista krajów o największej swobodzie seksualnej.

Światowy ranking rozwiązłości seksualnej.

1.   Wielka Brytania 
2.   Niemcy
3.   Holandia
4.   Czechy
5.   Australia
6.   USA
7.   Francja
8.   Turcja
9.   Meksyk
10. Kanada
11. Włochy
12. Polska
13. Hiszpania
14. Grecja
15. Portugalia

Swoboda może wydawać się pożądaną cechą w związku, ale świadomość, że istnieje 76% szans na zdradę jednego z partnerów, może z pewnością stłumić wszelkie poczucie radości. 

Według innego amerykańskiego psychologa Davida Bussa i jego badań, statystyki niewierności wskazują, że między 30-50% mężczyzn i 20-40% kobiet angażuje się w romanse pozamałżeńskie. Te surowe statystyki są potęgowane faktem, że około 10% dzieci nie jest biologicznie spokrewnionych z ich rzekomymi ojcami. Podobne wyniki odnotowano w badaniach przeprowadzonych w całej Europie.

Ważne jest, aby przyznać, że niewierność może mieć druzgocące konsekwencje dla związku, w tym traumę emocjonalną, utratę zaufania i może doprowadzić do rozwodu. Dlatego ważne jest, aby pary priorytetowo traktowały otwartą komunikację, wzajemny szacunek i zobowiązanie do wierności w celu utrzymania zdrowego i satysfakcjonującego związku.

Polska może nie zajmuje wysokich miejsc w statystykach, ale blisko 30% Polaków przyznaje się do niewierności. Jednak tylko 4% Polek ma świadomość, że została zdradzona. Może po prostu wstydzą się do tego przyznać? 

Niemniej jednak niewierność jest przyczyną jednej czwartej wszystkich rozwodów, a kobiety wnioskują o rozwód w 75% przypadkach. Co czwarty Polak flirtuje będąc w stałym związku, a 10% tych flirtów kończy się w łóżku.

Najwięcej kochanków znajdujemy w pracy, to tam zaczyna się większość romansów – 39%, a następnie wśród znajomych – około 29%. Co zaskakujące, tylko około 10% romansów rozpoczyna się w szkole (uczelni), podczas gdy 9% ma miejsce w barach, pubach, restauracjach, dyskotekach lub klubach. Wakacyjne romanse stanowią zaledwie około 7%, a romanse internetowe 6%.

Gdzie najczęściej poznajemy kochanków w Polsce?

Jedynym pocieszeniem może być to, że 85% zdradzających postrzega swój romans jako przelotny romans.

Badania, statystyki, procenty, analizy, prognozy… Wszystko zapisane na niezliczonych kartkach papieru, a wniosek wydaje się prosty: zdrada kwitnie – nie zna granic, nie zważa na kolor skóry, jest obojętna na język. Jest to uniwersalna siła, która kusi nas wszystkich, niezależnie od okoliczności.

Niezależnie od kontekstu, wpływ zdrady może być druzgocący, pozostawiając ślad złamanego zaufania i rozbitych relacji.

Podsumowując, zdrada jest złożonym i wszechobecnym zjawiskiem, które wymaga naszej uwagi i czujności. Będąc na bieżąco informowanym i świadomym zagrożeń, możemy zminimalizować jego wpływ i zbudować silniejsze, bardziej odporne relacje. W sytuacji kryzysowej możemy również skorzystać z usług prywatnego detektywa, który pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. Jako Biuro Detektywistyczne w Warszawie jesteśmy do Państwa dyspozycji.

www.detectivegroup.pl

kontakt@detectivegroup.pl

tel. 725-587-801